Elektroterapia jest dziedziną fizykoterapii, która wykorzystuje przepływ prądu jako bodziec leczniczy. Jej celem jest między innymi poprawa ukrwienia, zmniejszenie napięcia mięśniowego, złagodzenie bólu. Leczenie objawów schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do zabiegów prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

 

 W naszym gabinecie skorzystają Państwo z następujących zabiegów:

  • Jonoforeza
  • Diadynamik
  • Elektrostymulacja
  • Prądy interferencyjne
  • Tens 
  • Prądy Trawberta
  • Prądy Kotza
  • Tonoliza

 

Magnetoterapia polega na stosowaniu zmiennego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Pod wpływem tego pola jony znajdujące się w komórkach ciała ulegają przemieszczeniom, powodując hiperpolaryzację błony komórkowej. Przynosi to wzmocnienie przemiany materii, szczególnie podczas zachodzących procesów energetycznych i wzmaga wykorzystanie tlenu przez komórkę. Poprawione ukrwienie w komórce podczas działania pola magnetycznego wywołuje podniesienie ciśnienia potencjału tlenu.

 

Laseroterapia jest leczeniem promieniami lasera, które doprowadzają energię o podwyższonym natężeniu w głąb skóry. Laseroterapia daje znakomite efekty terapeutyczne oraz szeroki zakres zastosowań. Zabiegi są bezbolesne, przyjazne dla pacjenta. Laseroterapia działa między innymi przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przyspiesza regenerację nerwów oraz rozkurczowe.

 

Ultradźwięki są to fale akustyczne o częstotliwości drgań wyższej niż zakres słyszalności ucha ludzkiego. Drgania przenosząc się z jednej cząsteczki na następne wywołują powstanie podłużnej fali mechanicznej, co powoduje tzw. mikromasaż tkanek. Pod wpływem działania ultradźwięków związki koloidalne w tkankach ulegają rozbiciu na mniejsze cząsteczki, lub dochodzi do ich łączenia. Wzrasta szybkość reakcji chemicznych i nasilają się procesy utleniania, poprawia się ukrwienie. 

Skuteczne efekty przynosi również ultrafonoforeza czyli bezpośrednie wprowadzenie leku za pomocą ultradźwięków w leczoną okolicę. Leki dają dodatkowy efekt leczniczy wnikając z ultradźwiękami poprzez skórę do głębiej położonych warstw.

 

Światłoterapia dział fizykoterapii wykorzystujący wpływ światła na organizm za pośrednictwem promieniowania podczerwonego, widzialnego i ultrafioletowego. Do najpopularniejszej terapii światłem wykorzystuje się lampę Sollux, która znalazła zastosowanie w profilaktyce jak i wspieraniu procesu leczenia pacjentów z różnymi problemami medycznymi. Lampa Sollux działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, obniża napięcie mięśniowe i powoduje uczucie odprężenia. Jest to skuteczny zabieg rozgrzewający.